На базі Сумського державного університету організовано роботу «UNIDO GCIP регіональний акселератор інновацій, технологій та інноваційних стартапів Сумської області України» (UNIDO GCIP regional accelerator center for innovation, technology, and start-ups in Sumy region of Ukraine).

UNIDO GCIP регіональний акселератор надає можливість за короткий період отримати необхідні знання та підтримку від експертів та фахових менторів, допоможе більш ефективно побудувати бізнес-процеси, зрозуміти як краще виходити на ринки та як презентувати свій продукт потенційному інвестору, створити прототип або виставковий зразок. UNIDO GCIP (The Global Cleantech Innovation Programme for SMEs in Ukraine) – це проект Організації Об’єднаних Націй метою якого є сприяти розвитку інноваційної та підприємницької екосистеми шляхом виявлення та підтримки інноваторів та підприємців в сфері чистих технологій.

Стартап-проєкт «Занурювальний насос для сфери критичної інфраструктури» – цьогорічний переможець Бізнес-академії UNIDO GCIP

 5 квітня завершилось навчання стартап-команд за програмою Бізнес-академії UNIDO GCIP (ЮНІДО ДЖЕЙСІП) у Сумській області (https://startup.sumdu.edu.ua/unido-gcip/), що проходила на базі Сумського державного університету упродовж березня-квітня.

У фінальному етапі навчання взяли участь 6 команд. Одна – з Білої Церкви і 5 команд викладачів, аспірантів, студентів з різних факультетів та інститутів СумДУ.

Переможцем цьогорічної, вже третьої, Бізнес-академії стала команда факультету ТеСЕТ з проєктом «Занурювальний насос для сфери критичної інфраструктури». Його розробили і презентували аспіранти Владислав АНДРУСЯК та Олександр КУЛІКОВ.

Також у фіналі були представлені наступні проєкти:

  • «Студія здоров’я». Фітнес-тренування і навчання, онлайн та офлайн». Керівник проєкту Ірина КОНОВАЛЕНКО, студентка ННІ БіЕМ;
  • «Ecomy екокурс на основі ШІ». Розвиток рівня екологічної свідомості, ексклюзивний SMART-набір». Керівник проєкту Ганна КОЗУБ, м. Біла Церква, Київська область;
  • «RASort». Система керування робота-сортувальника». Керівник проєкту Руслан ЛАЩЕНКОВ, студент факультету ЕлІТ;
  • «Англійська в умовах кризи». Викладання іноземної мови в складних умовах». Проєкт представила група викладачів кафедри іноземних мов та лінгводидактики факультету ІФСК. Керівник проєкту Оксана НЕФЕДЧЕНКО;
  • Курси «Сучасний інженер». Методологічний підхід до практико-орієнтовного навчання студентів інженерних спеціальностей. Керівник проєкту Іван ДЕГТЯРЬОВ, завідувач секції «Технологія машинобудування, верстати та інструменти» факультету ТеСЕТ.

До навчання команд були залучені експерти, ментори та фахівці, які успішно реалізовують наукову продукцію.

У журі взяли участь, як викладачі Бізнес-академії, так і керівники всеукраїнських стартап-акселераторів UNIDO GCIP, Ukrainian Future, Sikorsky Challenge.

До складу журі увійшли: Ігор КИРИЛЬЧУК – Національний Координатор Проєкту ЮНІДО/ГЕФ GCIP Ukraine, Ірина БИСТРОВА  керівник бізнес інкубатора Ukrainian Future, Сергій СЕРГІЄНКО – заступник директора Інноваційного холдингу Sikorsky Challenge, координатор Конкурсу стартапів Sikorsky Challenge, Сергій ЛЄОНОВ – професор кафедри економічної кібернетики СумДУ, Владислав КОНДУСЬ – начальник Науково-дослідної частини СумДУ, Олександр КУБАТКО – доцент кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування СумДУ, Богдан КОВАЛЬОВ – доцент кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування СумДУ, Дмитро ЛАЗНЕНКО – доцент кафедри екології та природозахисних технологій СумДУ, керівник Наукового центру прикладних екологічних досліджень.

Команда організаторів: Андрій ПІВЕНЬ – координатор регіонального акселератору, координатор стартап центру СумДУ «New Generation» і Сергій СОЛОДОВНІКОВ – молодший науковий співробітник Центру науково-технічної і економічної інформації СумДУ.

Інформація про проект:

UNIDO GCIP (The Global Cleantech Innovation Programme for SMEs in Ukraine) – це проєкт Організації Об’єднаних Націй, метою якого є сприяти розвитку інноваційної та підприємницької екосистеми шляхом виявлення й підтримкиу інноваторів та підприємців в сфері чистих технологій.

СумДУ – один з п’яти університетів, що бере участь у створенні регіональних центрів в Україні. «UNIDO GCIP регіональний акселератор інновацій, технологій та інноваційних стартапів Сумської області України» (UNIDO GCIP regional accelerator center for innovation, technology, and start-ups in Sumy region of Ukraine) на базі Сумського державного університету створено у 2021 році.

UNIDO GCIP регіональний акселератор надає можливість за короткий період отримати необхідні знання та підтримку від експертів та фахових менторів, допоможе більш ефективно побудувати бізнес-процеси, зрозуміти як краще виходити на ринки та як презентувати свій продукт потенційному інвестору, створити прототип або виставковий зразок.

Загальна сума фінансування проєкту в СумДУ складає 30 тис. дол. США. Для підтримки технологічних університетських стартапів, розроблених на попередніх двох академіях, вже закуплено обладнання на суму 350 тис. грн.

Розвиток стартап-руху в університеті розпочався у 2012 році за підримки проєкту ЄС TEMPUS, через три роки був створений стартап-центр «New Generation».

Університетські стартап-команди успішно беруть участь в українських та закордонних конкурсах. Зокрема, є переможцями і призерами Всеукраїнського фестивалю інновацій (МОН, науковий парк університету ім. Шевченка), конкурсу стартапів «Sikorsky Challenge», міжнародного форуму Innovation market, YEP, iForum, European Maker Week, 3D Print Conference, DE:CODED тощо.

                                                     

Наглядова рада

Суддівська рада, ментори, тренери:

Команда Сумського акселератору:

Національний координатор проєкту в Україні

м. Київ – https://www.facebook.com/CleantechUkraine/, координатор Ігор Кирильчук